);

סיבוב התרשמות ראשון להונדה X-ADV

כתב:

צילום:.

סיבוב התרשמות ראשון להונדה X-ADV

תחשבו על אופנוע שיצליח לקחת פינה טובה מכל עולם ולאחד את הכל לכדי חבילה אחת. בהונדה לקחו את הצעד הזה בהחלט והמציאו קונספט חדש לחלוטין מחוץ לכל קטגוריה שניתן לדמיין. קטנוע, שלמעשה הוא אופנוע אדוונצ'ר, אבל עונה למילה קטנוע, פעם אחת כי הוא אוטומטי עם גיר רובוטי כפול מצמדים חדיש (הדור השלישי של ההמצאה הזו בדו-גלגלי של הונדה). פעם שנייה כי ניתן תאורתית להצמיד ברכיים, אין מיכל דלק גבוה ביניהן שמפריד את פלג הגוף התחתון לשני צידי הכלי.

הבסיס הוא גוף ה-NC750 INTEGRA, תחשבו על זה כמו שלדה מודולרית בעולם המכוניות, שלדה שיכולה להיות מספר מכוניות שונות מאותו הבית. גם כאן זה עובד, ואחרי התאמות קלות בכדי להתאים לזוויות של אופנוע אדוונצ'ר, זה עובד יפה. מנוע הטווין המקבילי בנפח 745 סמ"ק בהספק של 55 כ"ס מונח לפנים ומוטה מטה, מה שמאפשר המון מקום פנוי מעליו. מאזנים כפולים מסייעים להפחית את הרעידות בסל"ד גבוה והופכים את המנוע לחלק יותר מבלי להפחית את "הזריקה" הנוצרת בגלל סדר הצתה של 270°. הגיר כאמור הוא הדור השלישי מהסוג הרובוטי שישה מהירויות עם מצמדים כפולים, מאפשר החלפת הילוכים מהירה מאוד בין הילוך להילוך. כדי לתת נוחות ושימושיות מרבית ניתן לבחור בין מצב D בתיבה שהוא רגוע וחסכוני ביותר לבין שלושה מצבי S ספורט שאלה למעשה כיול שונה במעט להצתה ובעיקר לתיבת ההילוכים שתדע למשוך הילוכים בהאצה או להוריד אותם מהר יותר בבלימה לטובת בלימת מנוע יעילה. כמו כן ניתן לרכוב על מצב ידני ולהחליף הילוכים בלחצן.
הכידון המקורי הוא פאט-בר אלומיניום של אופנועי שטח שעליו מותקנות מספר נוריות חיווי ובקצבותיו תמצאו את מגני הידיים של האפריקה טווין, מהלך המתלים נדיב עם מהלך של 153.5 מ"מ מלפנים ו-150 מ"מ מאחור, הגלגל הקדמי בקוטר 17" והאחורי בקוטר 15" מסוג חישורים כאשר הם טיובלס, כמו אצל טובי אופנועי האדוונצ'ר. מתחת למושב נמצא תא מטען נדיב לקסדה מלאה ועוד קצת, מיכל הדלק בנפח 13 ליטרים יצליח לספק כ-300 ק"מ בין תדלוקים (1:27.5 ק"מ/ל' – נתון יצרן). המשקף מתכוונן לגובה באופן ידני פרקטי ומתחתיו נמצא לוח שעונים מפורט ויעיל.

מחיר ההשקה עומד 77,900 ₪, והאחריות עומדת על שנתיים ללא הגבלת ק"מ. תקוותנו היא שהמחיר יישאר כמות שהוא.