);

מבחן שטח לדיבורית "פקטוק"

מבחן שטח לדיבורית "פקטוק"

כתב: גיא רדר

רגע לפני שאתם מעלים את הסיבות והנימוקים מדוע לא להשתמש בדיבורית ברכיבת שטח הנה מספר נקודות למחשבה: דיבורית המותקנת בקסדת שטח אינה מנתקת את הרוכב מהמתרחש סביבו, בהיותה מאווררת ובעלת מבנה פתוח, קסדת שטח גם כך אינה מבודדת רעשים מהסביבה. יכולת תקשורת בין הרוכבים יכולה להיות דבר חיובי ואף בטיחותי כאשר רוכבים בקבוצה. היכולת להתקשר באמצעות לחיצה על כפתור קבוע על הקסדה, גם כאשר הטלפון בתיק גב יכולה להיות ההבדל בין חילוץ מהיר לאיטי וכן, יש אנשים ששמיעת מוזיקה או רדיו במהלך רכיבה עוזרת להם לריכוז.

קיבלנו לבדיקה את דיבורית הדגל של חברת סקאלה ריידר, "פקטוק". גוף הדיבורית, בעל מבנה קשיח הכולל הגנה ממים ואבק. תפעול עוצמת הקול מתבצע באמצעות גלגלת ולא לחצנים, יכולת שידור וקליטה של עד 15 רוכבים וטווח של מעל 8 ק"מ כאשר כל יחידה נוספת בקבוצה מתנהגת כמגבר ליחידה הבאה, הפעלה קולית של מספר פונקציות ללא צורך בהורדת יד מהכידון ושמע משופר – כל אלה הם יתרונות בולטים ובשורה של ממש לרוכב בשטח.

הדיבורית מותקנת בקסדת השטח בצורה קלה ומהירה, השימוש במדבקת 3M בבסיס הערכה, הולכת החוטים ומיקום הרמקולים כמו גם התקנת המיקרופון באזור האף מעל פתח האוויר מקלים על הרוכב ומבטיחים לו חווית רכיבה קלילה ושימוש נוח בהפעלת המערכת. המלצתנו, פירוק ריפודי הקסדה בשלב ההתקנה במידה והקסדה מאפשרת ולנתב את החוטים מתחת לריפוד. לאחר מכן יש להתממשק לאפליקציה אשר תנהל את האפשרויות השונות בדיבורית ישירות מהנייד. מומלץ לשנן פקודות עיקריות הניתנות לביצוע גם ללא האפליקציה כגון צירוף רוכבים לקבוצה, תפעול הרדיו, וחיוג אחרון. אסכם את השלב הטכני והמשעמם כמוצלח מאוד וכי פה נבחנת האבולוציה של מוצרי החברה והתאמתם לאורך השנים, מבחן אותו הפקטוק צולחת ברכיבה.

בעת הניסוי במהלך רכיבת שטח נוכחתי שהדיבורית תורמת להרגשת הבטיחות ומונעת יבלות במיתרי הקול, באפשרויות לשמור על קשר עם חברי לרכיבה וזאת אף מעבר לתחום הראיה, הן בשביל לשאול "מה קורה", הן בשביל אות אזהרה ממכשול וכמובן על מנת לחלוק את "קריאות ההתפעלות" מסגנון הרכיבה המהוקצע והאלגנטי של הרוכב שלפני.

לאחר הפחתת סף הרגישות של הפקודות הקוליות למקצב הנמוך ביותר כמעט ולא חוויתי הפעלה לא מתוכננת של הדיבורית ועדיין יכולתי לתת לדיבורית פקודות שנענות באישור הפקודה ברמקול. בכלל לדבר עם הקסדה ולקבל תשובה או סטטוס זה לגמרי קול. בעקבות התקנת הדיבורית התחלתי בבניית רשימות השמעה בהתאם לסגנונות הרכיבה השונים: אלקטרוני לאנדורו הטכני ועד גבול הקלאסי לרכיבת שבילים נינוחה, תמיד קיימת האפשרות לאתר תחנת רדיו בסיום הרצף המוזיקלי. הופתעתי לגלות ששמיעת מוזיקה בעת הרכיבה לא מנתקת מהשטח אלא מחברת אותי לעצמי.

נקודות שחשוב להבהיר: אם נעדכן את הדיבורית דרך המחשב ולא דרך הנייד נגלה שניתן לשנות את השפה לעברית. למרות ההוראות הברורות ודאו את כיוון ההדבקה של בסיס הדיבורית לקסדה. במידה ורוכבים עם מספר קסדות ניתן לרכוש ערכות התקנה נוספות ללא המוח. ניתן לפנק רוכב נוסף בדיבורית פשוטה יותר מבית סקאלה ריידר מכיוון שכל הדיבוריות שלהם יודעות לדבר זו עם זו.

באיחולי רכיבה בטוחה, אם אין ניסיון ויכולת חלוקת קשב למוזיקה בעת הרכיבה נשתמש רק בשאר היתרונות של הדיבורית, לא חייבים לרקוד אל תוך השטח תוך כדי רכיבה אבל זה כיף.
מחיר: 1690 ₪

dav

תגיות:

שלחו תגובה