);

חידוש שיווק – Aprilia RS125 בתקן יורו 4

חידוש שיווק – Aprilia RS125 בתקן יורו 4

ה-RS125 שהוצג לראשונה כאופנוע דו פעימתי ב-1992 בתור אופנוע ספורטיבי לכביש הציבורי, נועד מלכתחילה לשמש גם את מסלולי המרוצים. את הניצחון הראשון גרף ה-RS125  לראשונה כבר בשנת הצגתו, עם ניצחונו של אלסנדרו גרמיני. במהלך השנים, רוכבי מרוצים רבים התחרו עם ה-RS125 וזכו באליפויות אירופאיות מקומיות ובאליפות הגראנד פרי העולמית, בין הרוכבים ניתן למצוא את ולנטינו רוסי, רוברטו לוקאטלי, גאבור טאלמאשי ואלבארו באוטיסטה.

ה-RS125  מצויד במנוע 125 סמ"ק קומפקטי, אך עקב היורו 4, האופנוע נפרד ממנוע הדו"פ ועובר לארבע פעימות מוזרק עם שני גלי זיזים עיליים (DOHC) וארבעה שסתומים וההספק 14.6 כ"ס מושג ב-10,750 סל"ד וכך הוא למעשה בקצה קטגוריית ה-A2 הראשונה. למערכת הגיר בעלת שישה מהירויות ניתן להתאים מערכת Quick Shift (כתוספת), המאפשרת העברת הילוכים מדויקת ומהירה, ללא שימוש בקלאץ', וזאת בהתאם ליכולות המסלול של האופנוע, על מנת לעזור לרוכב בקיצור זמני הקפה.

מציאות היורו 4 מחייבת את הסירוס הנ"ל למנוע 4 פעימות ומבטלת למעשה את האופציה של לקחת אופנוע כזה עם מנוע דו"פ, להוריד לו את ההגבלות ולהשתמש בו במסלולים, מכיוון שהמסלולים הארצישראלים מאופיינים כמסלולי קארטינג בינתיים, הסלוגן של אפריליה Be a Racer עדיין לא מתבטל עקב המקסימום שהמנוע מפיק כבר ברמת היצרן והאופציה לקוויק שיפט למי שיבחר כן להשתמש בו למטרות תחרותיות או לרכיבה ספורטיבית עם מאפייני סופרבייק אמיתי כמו שלדת אלומיניום קלה ותנוחת הרכיבה עם זוג ידיות Semi Clip On הממוקמות בקדמת משולש ההיגוי,  תחתיו מתלה הפוך בקוטר 40 מ"מ ובלם קדמי רדיאלי בקוטר דיסק של 300 מ"מ עם ארבעה בוכנות בקליפר ומערכת ABS כסטנדרט,  כמו כן יש פיירינג מלא ובחזית הפנס הקדמי ידאג שלא נתבלבל, מדובר באפריליה בכל רמ"ח אבריו, בין כל אבזרי לוח השעונים גם נמצא שעון למדידת זמני הקפות (עד 20 הקפות).

  • מחיר האפריליה RS125 יעמוד על 28,297 שקלים.
    לרגל ההשקה, יימכרו חמשת היחידות הראשונות במחיר של 26,297 שקלים (כל המחירים כוללים מע"מ ואינם כוללים אגרות רישוי)

תגיות:

שלחו תגובה