ישראל תיכנס לסבב העולמי של אופנועי האנדורו

"כמה פעמים יוצא לך לשחק עם מסי כדורגל באותו המגרש? בקרוב שגעת באינדורו ישראלי. דוד בנאור מביא לכם את ISRA-HELL

כתב: גלעד בן זקן

ישראל תיכנס לסבב העולמי של אופנועי האנדורו

מה הייתם אומרים לו היו מספרים לכם שישראל נכנסה לסבב אליפות עולמי כלשהו בתחום הספורט המוטורי ובזמן שהתחרות מתקיימת כל העניים יישאו מבטם לישראל? מאמינים שדבר כזה יכול סוף סוף לקרות?

ובכן, כבר כמעט חצי שנה וגם ברגעים אלה ממש נרקמת לה תכנית שאמורה לעשות בדיוק את זה בתחום האנדורו/הארד אנדורו. ככל הנראה ישראל תיכנס לסבב העולמי עם רד-בול יחד עם ה-Ertzberg, Romaniacs, Minas, Sea To Sky, Hell's Gate, וכו' תחת השם המחייב ISRA-HELL.

היזם, דוד בנאור, בעל חנות לאופנועי שטח בארץ וחברת טיולי אנדורו ואקסטרים בגאורגיה, נושם אופנועי שטח מאז הבר-מצווה, רוכב מגיל 16, בן 39 כיום יצר לעצמו רקורד יפה בתור שר החוץ של תחום האנדורו בישראל, אירח בישראל שלוש פעמים את G.Jarvis, פעמיים להדרכות ופעם אחת לסופ״ש וכמובן פעם נוספת את D.Night להדרכות רכיבה לרוכבי האנדורו הישראלים. בנאור מבחינתו עצר כרגע את נושא יבוא האישי של אלופי העולם מפאת הזמן הנדרש לטפל באירועי הדרכה מהסוג הזה למרות שהיו כבר מגעים עם Jonny Walker להגיע להדרכה, בנאור אומר שנכון לעכשיו זה לא הזמן הוא מעדיף להתמקד בנושא העיקרי מבחינתו שזה מרוץ ה-ISRA-HELL וגם שהוא מאוד ישמח אם מישהו אחר יזום אירוע הדרכה רציני עם כוכבים כמו ג׳וני ,בילי, יאנג, וכדומה.

לפני כשנה וחצי ביקר בנאור באנגליה באירוע הארד אנדורו Wor-Events, של סטיב איירלנד, זהו מרוץ אנדורו במנצ'סטר, ישר עלה לו בדמיון כיצד הדבר הזה קורה גם אצלנו בצורה מקצועית, להביא את חוד החנית של רוכבי האנדורו לישראל להשתתף במרוץ. זהו חלום ושאיפה שמקנן לי בראש זמן רב, יש לנו הרבה מה להציע באנדורו/הארד אינדורו מספר לנו בנאור. ישנם יחסים שהתפתחו, קשרים שנרקמו עם דמויות מפתח בעולם לאורך תקופה ארוכה. בנאור מספר לנו שאנשים בעולם מאוד אדיבים סה"כ ושמרטין פרנדיננז העומד מאחורי מרוצי רומניאקס, מינאס וסי טו סקאי נענה לבקשה לעזור בחיוב.

המרוץ ברעיון מתוכנן להתרחש מים המלח ועד ירושלים ולשלב מדבר ויער באותו המרוץ, זה דבר ייחודי לסוג המרוץ שכן רק כאן ניתן לשלב את שני התוואים תוך כדי אותו מרוץ ולעלות בגובה מפני ים המלח הנמוכים כ-400 מטר מתחת לפני הים ולטפס עד לכ-700 מטר מעל פני הים במרוץ אחד. תוואי השטח המתוכנן יהיה מעורב ומגוון כדי ליצור הארד אנדורו וישלב סלעים ודרדרות לצד יער, גזעים ודשא. לא מתוכננים כמעט קטעי רכיבה מהירים לגז עד העצר. הפרולוג, מתוכנן בעקרון דומה לזה של הרומניאקס ברחוב הראשי של ים המלח, רק התוצאות הטובות ביותר של הרוכבים בשלושת הרמות הראשונות Gold, Silver, Bronze יזכו את הרוכב בכדי להיכנס למרוץ עצמו. ברמת Iron הרוכבים פטורים מהפרולוג.

benor6_b

"כמה פעמים יוצא לך לשחק עם מסי כדורגל באותו המגרש? זו פריווילגיה שלא כל אחד זוכה לה" מוסיף דוד. ציוד המחשוב והטכנולוגיה ניתנים בהשאלה מחו"ל מרצונם הטוב של חבריו של דוד, זהו ציוד הזהה לזה שמשמש את הרומניאקס מספר לנו בנאור. למעשה בנאור מוסיף ואומר שאם זה תלוי בו ובצוות ההיגוי אז הוא מתחייב לזה שהאירוע יוצא לדרך. צוות ההיגוי מורכב מדוד בנאור, טל סנדרוני, איציק קלנר (זמנית), ועומר שושני. שושני אישר שאם הכול ילך כשורה אז יש אור ירוק לאירוע. יחד איתם תמר נתנוב שותפה פעילה מאוד בנושא קשרי החוץ. זו משימה מורכבת מאוד בקנה מידה עולמי מספר לנו בנאור, יש צורך במעורבות בלתי נמנעת של משרד התיירות ושרת התרבות והספורט שזה חלק חשוב מאוד כי בזכותם ייפול ויקום דבר, אוסיף ואומר חשוב שהרשות לנהיגה ספורטיבית תאשר את האירוע מכיוון שמתפקידם להנפיק את הביטוח לאירוע, ללא תנאי זה כלום לא יקרה.

החסמים שעלולים לצוץ בדרך הם מצד הבירוקרטיה, חשוב מאוד שהכול ילך כשורה מאורגן מבוטח ומאובטח, אם זה מבחינת היתרים מצד רשות הטבע והגנים, מקק"ל, המינהל והרשויות המקומיות שדרכם התוואי צריך לעבור. אירוע בסדר גודל כזה יעזור לספורט המוטורי בתור בנץ'-מארק שמכאן הכול התחיל, ישראל נספרת במפה העולמית בספורט מוטורי וזה יעזור לתיירות מאוד, הרי רוב רוכבי הפאקטורי שכבר נשאלו בעניין אישרו הגעה, כל רוכב כזה מוביל אחריו עוד כ-20 או 30 רוכבים ובסה"כ מדובר על כמות עצומה של רוכבים שיירשמו לאירוע כזה. תחשבו על כמות האנשים שתגיע לארץ כדי ללוות מרוץ כזה, המלונות בים המלח ובירושלים יתמלאו עד אפס מקום. הצפי הוא לכ-150 רוכבים ישראלים שישתתפו בנוסף לכל הרוכבים שיגיעו מחו"ל, הצפי לרוכבים מחו"ל הוא בין 300 עד 500 לשנה הראשונה של האירוע הזה. בנאור מוסיף שמשנה לשנה הכמות תעלה ותגדל, מרוץ במידה כזו שמוכיח את עצמו מגדיל היקפים בכמויות הרוכבים מהר מאוד כי ככה זה שההמלצות רצות מפה לאוזן הרבה, פתאום כולם ירצו להגיע .

benor7_b

לרשות הרוכבים יעמוד מלון עם כל שירותי האופנוע והרוכב, הרוכבים יוכלו להביא איתם את האופנועים או לשכור כאן אופנועים חדשים מהיבואנים, כמות כלי התקשורת המדוברת כאן היא בקנה מידה עולמי, תחשבו על כל ערוצי הספורט שאנו גולשים אליהם או מחפשים אותם בטלוויזיה הרב ערוצית כדי לעקוב אחרי אירועים כאלה בעולם, גם כאן זה הדבר. כמות הצופים והמעריצים שתתווסף לזה תעלה על כמות המלונות הפנויים שיהיו ברגע הנתון וכל תוואי המסלול יספק מקומות לינה בכל הדרכים האפשריות. אנחנו לפני פרק מאוד חשוב בספורט האופנועים במפה העולמית בהקשר של ספורט ותיירות. אם הפעם זה יעבוד ולא נהרוס במו ידינו במלחמות יהודים אז אנחנו על המפה. דוד בנאור נראה עובד בקדחתנות על ההפקה האדירה שלו ובשנים האחרונות הוא בהחלט נתפס ברדיוס הרחב כ"מוריד הגשם" בהקשר הזה.

אפליקציה חדשה וראשונית

תגובה אחת ל ישראל תיכנס לסבב העולמי של אופנועי האנדורו

שלחו תגובה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

שם מלא

מייל

בקשה